Drugi krog 2. SNL ni prinesel spremembe na vrhu lestvice, na katerem po novi visoki zmagi ostaja Mura. Črno-beli so s 4:0 ugnali Radomlje, z dvema zmagama pa se lahko po dveh tekmah pohvalijo še v taboru Drave in Brava. Ljubljančani so ugnali Nafto, Ptujčani pa so v tekmi s sedmimi zadetki odpravili Brda. Prav Brici so tako kot Dobljani in Novomeščani po dveh krogih še brez točke.
FB_IMG_1502642090749

Enega od presenečenjev tega kroga so pripravili nogometaši Veržeja. Mlada četa trenerja Marka Lešnika je slavila pri aktualnem drugoligaškem podprvaku Dobu. Mrežo gostiteljev je v 68. minuti zatresel Matic Ficko, znova pa se je z nekaj odličnimi obrambami izkazal tudi domači vratar Matic Čretnik, a to tudi v drugi tekmi sezone ni bilo dovolj za prve točke Dobljanov.

Lendavčani so s petkovo tekmo odprli tudi drugi krog letošnjega prvenstva. Nafta ni uspela ponoviti dosežka izpred tedna dni, ko je v uvodnem srečanju nove sezone ugnala Dobljane, Bravo je namreč predstavljal previsoko oviro za četo trenerja Franca Fridla. Ljubljančani so pred 450 gledalci slavili še drugo zmago, ki jo je v zaključku prvega polčasa, po odbitku v kazenskem prostoru, priigral Anže Zorc. Že v uvodu srečanja je Lan Piskule zatresel okvir lendavskih vrat, še nekajkrat pa je dobro posredoval gostujoči vratar Jurica Valentić.

Zmage z najvišjo razliko so se tudi tokrat veselili pristaši Mure. Prva domača tekma je v Fazanerijo zvabila 1.800 gledalcev, večina od njih pa je domov odhajali z nasmehom na obrazu. Četa domačega trenerja Anteja Šimundža je premoč kronala v 37. minuti, ko je radomeljskega vratarja Adama z močnim volej udarcem z roba kazenskega prostora matiral Luka Bobičanec. Napadalec črno-belih se je pred tednom dni podpisal pod prvi gol Mure v 2. SNL, tudi tokrat pa je bil izjemno nevaren za gol lanskoletnega prvoligaša. Gostje so drugič klonili v tretji minuti drugega polčasa, ko je Arpad Vaš natančno izvedel prosti strel, le nekaj minut zatem pa se je še drugič veselil Bobičanec, ki si z Markom Panikvarjem, članom Drave, deli tudi vrh ligaške lestvice strelcev. Visoko zmago je v izdihljajih dvoboja potrdil še rezervist Amadej Maroša.