Veržej se poslavlja od druge slovenske nogometne lige

Veržej je izgubil v Brežicah, pomembni pa sta bili tudi tekmi ekip Brd in Zarice, ki sta v tem krogu obe visoko zmagali v gosteh.

NK Veržej

Farmtech Veržej se je v predzadnjem, 26. krogu 2. SNL, pomeril proti Brežicam – Terme Čatež. Tekma je bila za Veržej zelo pomembna, s porazom 4:1 pa je krog pred koncem jasno, da Veržej naslednje leto več ne bo član druge lige, če ne pride do kakšne drugačne odločitve pri NZS-ju. Pomembni sta bili tudi tekmi ekip Brd in Zarice, ki pa sta v tem krogu obe visoko zmagali v gosteh. Zarica je Krko premagala s 3:0, Brda pa Dravo s kar 6:1. Oboji so pet točk pred Veržejem ter tako nedosegljivi.

Veržej je nujno potreboval zmago, da bi lahko še upali na obstanek, a so že v 4. minuti bili v zaostanku, ko je žogo v lastno mrežo preusmeril Amir Dervišević. Do konca prvega polčasa sta zadela še Nedo Turković v 23. in Marko Kuntarič v 39. minuti. Kuntarič je v 54. minuti povišal že na 4:0 in vse je bilo odločeno. Častni zadetek za Veržej je dosegel Luka Vindiš v 63. minuti.

Veržej bo tako po dolgih letih izpadel iz druge lige. Nekaj odprtih možnost zaradi podeljevanja licenc še verjetno do končne odločitve NZS-ja ostaja, na to pa bo potrebno še počakati.