Močno oslabljeno Pomurje praznih rok iz Ajdovščine

V predzadnjem krogu je močno oslabljeno Pomurje izgubilo proti Ajdovščini, ki se bo zadnjem krogu pomerilo z direktnim tekmecem (Grosupljem) za 1.B ligo, z rezultatom 33 : 29 (17 : 12).

V prvem delu prvega polčasa je bila tekma do rezultata 7 : 7 (16. minuta) izenačena. Domačini so po delnem izidu 3 : 0 povedli in prednosti več niso izpustili iz rok. Kljub temu, da so se v 20. minuti rokometaši Pomurja približali na -1 (11  :10). Do 26. minute so domači držali prednost 2 zadetkov in jih v zadnjih treh minutah povišali na solidnih 5. Končni izid prvega polčasa je bil 17 : 12 za domače.

V prvih petih minutah drugega polčasa se je igralo “gol za gol”, ko so v 37. minuti domači zadeli 2-krat zapored in povedli z 23 : 16. Sledilo je obdobje, ko so gostje počasi začeli zmanjševati zaostanek in se v 50. minuti približali na nevarnih -2 (27 : 25). V obdobju med 54. in 58. minuto so domači zadeli 3-krat zapored in prednost iz 2 povišali na 5 zadetkov in odločili zmagovalca. Končni rezultat je bil 33 : 29.

Rokometaši Pomurja tako ostajajo na 6. mestu in tako bo tudi ostalo po zadnjem krogu, saj je pred njimi Metlika s tremi točkami prednosti in za njimi RD Alples z zaostankom štirih točk.