Pomurje izgubilo stik z vodilnimi ekipami

Rokometaši Pomurja so po porazu v Grosupljem izgubili stik z vodilnimi ekipami. Grosuplje, ki se je z zmago povzpelo na 2. mesto, je bilo boljše z rezultatom 34 : 31 (15 : 15).

V izredno izenačeni tekmi sta si ekipi v prvem polčasu samo enkrat priigrali 3 gole prednosti. Prvo prednost za dva zadetka so si priigrali gostje, ko so v 15. minuti povedli s 6 : 8. Domači so odgovorili z delnim izidom 3 : 0 in v 18. minuti povedli z 9 : 8. Po še eni seriji 3 : 0 so povedli z 12 : 9. Gostje iz Murske Sobote se niso predali in že v 25. minuti izenačili na 13. Do konca prvega polčasa sta obe ekipi dosegli po 2 zadetka in polčas se je končal z rezultatom 15 : 15. V prvem polčasu je bil rezultat izenačen kar 12-krat.

Začetek drugega polčasa je bil do 37. minute izenačen (19 : 19), ko so domači v 40. minuti ponovno povedli za 3 (22 : 19). Prednost 2-3 zadetkov so držali do 55. minute (31 : 28), ko so gostje z delnim izidom 0 : 3 v 57. minuti rezultat izenačili na 31. Do konca tekem so domači zadeli še 3-krat, medtem, ko so gostje poleg izgubljene žoge še 2-krat niso zadeli. Končni izid je bil 34 : 31. Pomurje je s porazom izgubilo stik z vodilnimi ekipami in se “zasidralo” na 6. mestu.

RK Pomurje: Beloševič Tilen 8 obramb, Kreft Robi 7, Kozelj Vasja 6, Hameršak Aljaž 6, Hedl Jernej 5 (1/1 iz 7m), Gregorec Gregor 3, Falež Gregor 2, Kozelj Mitja 1, Sever Anej 1, Pintarič Aleš, Kreslin Simon, Zavodnik Luka, Blažič Tadej, Šavel Matej, Štumpf Marko in Raj Primož.

RK Grosuplje: Markuš Mitja 7 obramb, Peskar Janez 1 obr., Grum Janez 11, Kastelic David 10, Slemenjak Matej 5, Zakotnik Tilen 3, Šemrov Rok 2, Kitak Anže 2, Harbaš Edis, Kokot Urban, Ferkulj Jure, Krajcar Luka, Petrovič Miloš, Stanič Klemen.

7-metrovke: RK Grosuplje 2/2, RK Pomurje 1/1

Izključitve: RK Grosuplje 4 minute, RK Pomurje 6 minut

V naslednjem krogu je ekipa Pomurja prosta, saj je ekipa Kočevja po odigranem jesenskem delu izstopila iz tekmovanja. Naslednja tekma Pomurja bo šele v soboto 11.3.2017, ko ekipa Pomurja odhaja v goste k RD Alples Železniki.