Zmaga Pomurja za konec jesenskega dela

V zadnjem krogu jesenskega dela prvenstva je Pomurje v svoji dvorani premagalo mlado ekipo Kronos iz Logatca z rezultatom 38:31 (20:18).

Tekmo so bolje odprli domači igralci, ki so povedli z 3:0 in šele v 5. minuti dovolili gostom, da so prvič zadeli. Gostje so se sicer hitro približali in celotni prvi polčas zaostajali za gol ali dva. v 23. minuti so domači povedli za +3 (16:13) in v zadnji minuti prvega polčasa za 20:16, vednar so dovolili, da do gostje znižali končni rezultat rezultat polčasa na 20:18.

Tudi drugi polčas se je začel zelo izenačeno, da so domači vodili samo za gol ali dva. Nikor se niso uspeli odlepiti. Šele  med 45. in 47. minuto so zadeli 3-krat in povedli z 29:25 in držali prednost do 54. minute, ter do 55. minute povedli z 35:29. Tekma je bila odločena in pri domačih so dobili priložnost vsi igralci. končni izid je bil 38:31.

Rokometaši Pomurja so kljub zmagi ostali na 6. mestu prvenstvene lestvice, vendar jih samo 4 točke loči do 2. mesta, ki še vodi v višji rang tekmovanja.

RK Pomurje: Kous Marko 7 obr, Černela Dorotej 6 obr, Gregorec Gregor 7 (1/1 iz 7m),Kozelj Vasja 5, Kozelj Mitja 4 (2/3 iz 7m), Jankovič Marko 4, Falež Gregor 4, Hameršak Aljaž 4, Kreft Robi 3, Pintarič Aleš 2, Šavel Matej 2, Štumpf Marko 1, Raj Primož 1, Sever Anej 1, Jerič Matija, Kreslin Simon

RK Kronos: Komar Luka 12 obr., Jereb Andraž 9, Kitič Aleksander 7, Korošec Anže 4, Cigale Žak 4, Jurkovič Iztok 3, Podmetnik Matevž 2, Breznika Tilen 1, Musar-Kumer Tilen 1, Jerina Lenart, Petak Matic, Stojanov Jani

Izključitve: RK Pomurje 4 minute, RK Kronos 6 minut

7-metrovke: RK Pomurje 3/4, RK Kronos 0/0

Rokometaše Pomurja čaka še zadnja tekma, peta tekma v 19. dneh, v letu 2016. Tekma, ki predstavlja enega največjih uspehov Pomurskega rokometa, 1/4 finala pokala Slovenije proti RK Celje Pivovarna Laško. Tekma bo v sredo 21.12.2016 ob 20:00 v športni dvorani OŠ III v Murski Soboti. RK Celje Pivovarno Laško je že gostovalo v Murski Soboti in to pred 18-imi leti z Iztokom Pucem, Urošem Šerbcem, Dejanom Peričem, Pepijem Manaskom, Romanom Pungartnikom, Draganom Škrbičem, Tomažem Tomšičem, Rastko Stefanovičem. Takrat je nastala spodnja fotografija.